Operace prsou - augmentace

Větší, krásně tvarované poprsí. Vyšší sebevědomí, zvýšená pozornost mužů. Vytvarování případné asymetrie prsů. Možnost zvolit tvar i velikost implantátů. Zdravotně nezávadné implantáty.

 

Kdy jít na plastiku prsů

Ženy si mohou zvolit nejen velikost prsu, ale také jeho tvar. Mají na výběr mezi kulatými implantáty a implantáty ve tvaru kapky, které sledují přirozený tvar prsu. Při zvětšení prsů je možné vyrovnat také případné asymetrie, kvůli nimž se mnohé ženy stydí svléci například do plavek na koupališti nebo do spodního prádla. U výrazněji povislých prsů je možné provést současně úpravu tvaru – modelaci. Na operaci přicházejí pacientky obvykle od 18 let věku, je však možné operovat i sedmnáctileté po dohodě s rodiči. Záleží na individuálním zdravotním stavu a představách klientky. Kojení není při operaci ohroženo, protože se nepřerušují hlavní mlékovody. Plánují-li klientky otěhotnět v průběhu 1-2 let, doporučuje se provést operaci až cca 6-12 měsíců po ukončení kojení. Jinak není problém provést operaci před otěhotněním.

 

Jak probíhá augmentace prsů a jak dlouho trvá?

Zvětšovací operace prsů má velmi dobré výsledky a je efektivní. Výsledek je vidět ihned a ženy jsou proto obvykle naprosto spokojené. Kromě různého umístění implantátu vybírá chirurg také přístupovou cestu, kterou bude implantát do prsu vsunut. Jednou z možností je řez na rozhraní tmavé a světlé části dvorce. Řezy je však možné vést také v podprsní rýze nebo v podpaží.

Aby byl vybrán způsob, který pacientce vyhovuje a zároveň je pro ni vhodný ze zdravotního hlediska, je nutná předchozí individuální konzultace, při které lékař zároveň vysvětlí průběh operace. Operatér provádí augmentaci prsů v celkové anestézii, hospitalizace pacientky trvá jeden až dva dny.

 

Rekonvalescence po augmentaci prsů

Na kliniku se žena opět dostaví kvůli vytažení nevstřebatelných podkožních stehů, které jsou odstraňovány po více než čtrnácti dnech. Velmi často používáme vstřebatelné stehy, které se odstraňovat nemusí. Šest týdnů po operaci je nutné nosit elastickou podprsenku bez kostic a přelepovat jizvy proužkem nealergizující náplasti. Pět týdnů nesmějí ženy spát na břiše, mohlo by dojít k poškození prsu. Později je vhodné provádět tlakové masáže podle pokynů operatéra. Po týdnu od zvětšení prsů je možný opatrný návrat do běžného života bez větší fyzické námahy, která se doporučuje až čtyři týdny po operaci.

 

Jak předcházíme komplikacím po augmentaci prsů

Zvětšovací operace prsů se obvykle obejde bez komplikací. Přesto je nutné dodržovat před zákrokem určitá doporučení. Pacientka musí například podstoupit ultrazvukové vyšetření prsů a nejlépe i mammologické vyšetření. Od půlnoci před augmentací nesmějí ženy jíst, pít nebo kouřit. Není vhodné používat žádný krém ani tělové mléko, podpaždí musí být oholeno.

Tři týdny před operací je důležité vysadit léky, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou. Ovlivňují totiž srážlivost krve. U každého člověka probíhá hojení ran různě, proto není vyloučené, že i při volbě kvalitní kliniky a dodržení všech doporučení dojde ke zbytnění pooperační jizvy. Problém však obvykle sám vymizí nejpozději po 12 až 18 měsících. Jizvy kolem dvorců se téměř vždy hojí pěknou tenkou jizvou.

 

Podrobné informace k zákroku zvětšení prsou.

plastická operace prsou, augmentace, zvětšení prsou

Chcete více informací? Zeptejte se mě!

S Vaším dotazem můžete poslat i dvě fotografie.